Gitar Bağışçılarını İhtiyaç Sahipleri ile Buluşturma Projesi

“ #arkadasimgitar ”

Uygulama ve Prensipler

  1. Gitar Buluşmaları çatısı altında kurulan  #arkadasimgitar organizasyonunun amacı, ihtiyaç sahiplerine ya da destekçilere ulaşmakta zorluk yaşayan kişilerin birbiriyle buluşabilmesine yardımcı olacak bir havuz oluşturmaktır.  
  2. Kampanya yalnızca deprem bölgesinde yaşayan ve depremde enstrümanlarını kaybeden amatör veya müzik alanından gitaristlere yöneliktir. 

Söz konusu ihtiyaç sahipleri “Gitar Buluşması” web sitesinden yapacakları başvuru yoluyla destekçilerle paylaşılacak olan listelere dahil edilecektir. Mümkün olduğunca çok kişinin yararlanabilmesi için gitar hocaları, camiası ve sosyal medyadan duyurular yapılacaktır.

  1. Gitar Buluşmaları havuzundan dağıtılacak enstrümanlar tamamen “ÜCRETSİZ” olacaktır.Gitar bağışçıları depremzedelerden kesinlikle bir ücret istemeyecektir.
  2. Bağışçılar;  Kişisel olarak kullanılabilir durumdaki  ikinci el ya da yeni bir gitarla destek vermek isteyenlerden ve kurumsal olarak gitar vermek isteyecek müzik mağazaları, kursları vb. kurumlardan oluşur. 
  3. Her bağışçı, destek için başvuru yapanların bulunduğu listelerden  tercih ettiği kişi/leri kendisi seçer (bu listelerde başvuran konusunda ayrıntılı bilgi yer almaktadır)  ve kişinin iletişim bilgilerini Gitar Buluşmasından (korad@bilkent.edu.tr) alarak onunla birebir irtibata geçer. 

Başvuruyu yapanın samimiyeti ve ihtiyaç düzeyi konularında ikna olduğu taktirde bağışını aralarında anlaştıkları yolla ulaştırır ve bağışın sonucu hakkında Buluşmaya bilgi verir. Gitar desteği alan depremzedeler “istek” havuzundan çıkarılır, bağış gerçekleşmezse söz konusu istek sahibi listede kalır ve destekçi havuzdan başka bir isim seçerek temaslarına devam edebilir.

Buluşma desteğin kimlere verileceği ve bağışçı-depremzede arasındaki görüşmelere dahil olmaz ve müdahale etmez, her bağışçı kime bağış yapacağına  kendisi karar verir. Her iki tarafta Gitar Buluşması’na-TGB  (korad@bilkent.edu.tr) gitarın ilgili kişiye ulaştığını teyit eder,  enstrüman ya da bağış sürecinde yaşanabilecek problemlerle ilgili geri bildirim yapabilir, TGB bu problemlerle ilgili elinden geldiğince yardımcı olmaya ya da tedbir almaya çalışır. 

  • “Arkadaşım Gitar” kampanyası kapsamında para bağışı kabul edilmemektedir. Ancak katılmak isteyenler imkanları dahilinde tek ya da bir kaç kişiyle ortaklaşa gitar almak suretiyle katılabilir ve seçecekleri depremzedeye gitar bağışlayabilirler. 

Aynı zamanda Müzik Dershaneleri/Okulları gibi kurumlar da kendi çevrelerindeki ortak bağışçıları organize ederek, toplanan gitarlarla “Bağışçı” başvurusunu kurum olarak yapabilir. 

  • Gitar istek başvurusunda bulunanların isim ve bilgileri “Bağışçılar” dışında kimseyle paylaşılmayacaktır.

BAŞVURULAR

Kampanyada yer alabilmek için “Gitar ihtiyacı olan depremzede” ve “Bağışçı” olarak başvurmak isteyenlerin Türkiye Gitar Buluşması web sitesinden ilgili formu doldurmalarını rica olunur.

FORM 1 –  “Gitar İstek” Başvuru Formu (Depremde gitarını yitiren gitaristler için)

FORM 2 – “Gitar Bağış” Başvuru Formu” (Destek olmak isteyen Kişi ve Kurumlar için)

ÖNEMLİ UYARI

Bağış için yeni enstrüman alacakların, bağış yapacakları kişi belli olup kesinleştikten sonra enstrümanı alması tavsiye olunur ! Aksi taktirde bağışçı sayısının gitar talep edenden fazla olması durumunda satın alacağınız gitar elinizde kalabilir.  

Aşağıda bulunan müzik mağazaları “Arkadaşım Gitar” kampanyası dahilinde “bağış için yeni gitar” alacaklara özel indirim yapmaktadır. İsteyenler daha fazla bilgi için tercih ettikleri firma/lar kontak kişileriyle bağlantıya geçebilir.
FİRMADEPREMZEDE GİTAR BAĞIŞINA ÖZELİLETİŞİM 
Başkent Müzik Evi %25 indirim, Kapsam dahilindeki ürünler:Primo tüm modellerSandner tüm modellerMarina tüm modeller Farida tüm modeller ESTEVE 4ST ve 4 STEinfo@baskentmusic.com
0539 84402100532 65695900312 4331971
İsteyen Firmalar Eklenecektir
İsteyen Firmalar Eklenecektir

NOT: Yukarıda yer alan indirimler her şirketin kendi belirleyeceği gitar modelleri için geçerlidir. Modeller, fiyatları ve hangi şehir/şubelerden alınabileceği ile ilgili ayrıntılı bilgiyi yukarda iletişim bilgisi bulunan firma sorumlusundan öğrenebilirsiniz.